Bizi Tanıyın

S. Alp Demirler

S. Alp Demirler

Kurucu Genel Müdür

Alp Demirler, lisans eğitimini İşletme dalında, lisansüstü eğitimini ise Finans dalında olmak üzere New York Institute of Technology üniversitesinde tamamladı. Mezuniyeti sonrasında, New York’ta yer alan ve global finans dünyasının efsanevi şirketlerinden biri olan Merrill Lynch yatırım bankasında operasyonlar bölümünde sorumlu olarak kariyerine adım attı.

Merrill Lynch’deki görevinin ardından, 1999 yılında, halka açık uçak parçaları üretiminde global bir lider olan Fairchild Corporation, gayrimenkul yatırımı bölümünde Direktör Yardımcısı ünvanıyla çalışmaya başladı. 2000-2002 yılları arasında, sürdürdüğü görev kapsamında $200.000.000 Dolar’lık fon yönetimi çalışmalarında yer aldı.

2003 yılında The Coughlin Group’a bireysel ve ticari gayrimenkul finansman uzmanı olarak transfer oldu. 2005-2008 yılları arasında ticari gayrimenkul finansmanı ağırlıklı olmak üzere uluslararası  finansman bölümü grup müdürü olarak görev almış ve bu tarihler arasında ekibi ile birlikte $2 milyarın üzerinde kredi işlemi gerçekleştirmiştir .

2008 Haziran ayında, Türkiye’de finansman danışmanlığı alanındaki ihtiyaçları ve profesyonel kadro eksikliğini görerek, bu alanda öncülük hizmeti verme amacı ile altyapı çalışmalarını başlatmış ve bugün sektörde lider konuma erişen MMI Group’u 2009 yılında kurmuştur.