Basın Odası

İş GYO’dan İzmir’e Büyük Yatırım: Ege PERLA
06.11.2012

İş GYO’dan İzmir’e Büyük Yatırım: Ege PERLA

İş GYO güvencesiyle İzmir Konak Belediyesi sınırları içindeki “Yeni Kent Merkezi” alanında, 18.392 m2’lik arsa üzerine kurulacak olan EGE PERLA’nın tanıtım toplantısı 6 Kasım günü İzmir’de yapıldı. Törene Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Süha Önder ve İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes de katıldı.

İzmir, 06 Kasım 2012 — Bugüne dek yaptığı yatırımlarla çağdaş insana ve çağdaş kentlere yaraşır projelere imza atan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin (İş GYO) yeni projesi Ege PERLA, İzmir’in Konak Belediyesi sınırları içinde yer alan “Yeni Kent Merkezi”nde inşa edilecek.

Ege PERLA, 18.392 m2 arsa üzerinde körfez manzaralı dairelerden, ferah çalışma ortamına sahip ofislerden ve özgün, yarı açık mimarisiyle seçkin mağazalara ev sahipliği yapacak alışveriş merkezinden oluşan karma bir proje. Ege PERLA projesinin Aralık 2015’te tamamlanması hedefleniyor. Projenin planlanan yatırım değeri ise yaklaşık 150 milyon ABD doları.

Aga Khan ödüllü dünyaca ünlü Mimar Emre Arolat’ın imzasını taşıyan Ege PERLA, İzmir’in doğal mimarisini tamamlar bir nitelikte olacak. Projede yaklaşık 25.000 metrekare kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinin yanı sıra yaklaşık 30.000 metrekare satılabilir alana sahip, tamamı körfez manzaralı 111 konut ve 65 home-ofisten oluşan 46 ve 29 katlı iki kule yer alacak. Şehrin dört karayolu koridorunun kesişim noktasında bulunan proje alanı, bulunduğu konum itibariyle ulaşım açısından çok avantajlı olmasının dışında, İzmir’in doğal mimarisine de uyum göstermesi nedeniyle önümüzdeki dönemde yeni kent merkezinde artması beklenen benzer yatırımlara örnek teşkil edecek.

İş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Süha Önder, konuşmasında şunları vurguladı: “Ege PERLA, konforlu rezidansların yanı sıra home office’leri ve alışveriş merkeziyle karma bir proje. Bu anlamda Ege PERLA, İş GYO’nun tüm tecrübesini yansıtabileceği, İzmirlilere ve İzmir’i kalbinde hissedenlere hak ettikleri kaliteli yaşamı sunabilecek, en değer verdiğimiz projelerimizden olacak. İzmir gibi, geleceğin yükselen değeri olmaya aday bir kentte onun marka değerini ve cazibesini artıracak böyle bir projeye imza atmaktan ötürü gururluyuz.”

İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes ise şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere İş GYO olarak fırsatların bulunduğu, potansiyel barındıran tüm bölgelerdeki yatırımları takip etmekteyiz. İzmir’in büyük potansiyeli, dinamizmi ve yüksek yatırım gücü pek çok yatırımcının ilgi alanında. Dolayısıyla biz de İzmir’in sahip olduğu bu gücü yatırımcımızla buluşturmak istedik. Bu anlamda Ege PERLA yüksek getirili ve akılcı gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin pek çok şey bulacağı bir proje olacak.

“Sayın Mimar Emre Arolat’ın imzasıyla İzmir’den esinlenerek tasarlanan Ege PERLA’nın kentsel dönüşüm alanı olan yeni kent merkezinin şekillenmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Projemizin tasarlanma aşamasında, İzmir’in, İzmirlinin ve bulunduğu bölgenin potansiyeli ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, buna uygun bir karma oluşturuldu. İş GYO olarak, projemizin gerek yapısal özellikleri gerekse donatılarıyla bölgedeki yeni oluşumda örnek bir proje, İzmir ve İzmirliler için yeni bir yaşam, alışveriş ve iş merkezi olacağına inanıyoruz. 18.392 m2 arsa üzerinde bulunan projemizde 1+1’den, 5+1 Executive’e kadar farklı büyüklük ve tipte tamamı balkonlu ve körfez manzaralı 111 konut ve 65 home-ofisten oluşan 46 ve 29 katlı iki kule yer alıyor. Uzun süredir heyecanla beklediğimiz bir proje bu. Geçtiğimiz Mayıs ayında projenin yapı ruhsatını aldık. Ruhsat alımını takiben hemen altyapı çalışmalarına başladık. Ekim ayı içinde ön talep toplamaya başladık. Ortalama metrekare fiyatları 3.000 ABD doları seviyesinde. Aldığımız duyumlar, Ege PERLA’nın şimdiden çok büyük bir ilgiyle karşılandığı yönünde ve bu da göğsümüzü kabarttı. Bu ilgiden çok memnunuz. Arazimizde altyapı ve deprem güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz Aralık 2015 itibariyle Ege PERLA projesini tamamlamak.”

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, proje ile ilgili şunları söyledi: “İzmir’in gelişime açık yapısı, Ege PERLA ve benzeri projelerle daha da belirginleşecek ve sağlam adımlarla geleceğe doğru ilerlenecektir. İzmir’in sadece gayrimenkul alanında değil, diğer bütün alanlarda da büyük yatırımlara sahne olmasını birlikte izleyeceğiz. İzmir bunu fazlasıyla hak eden bir şehir.”

İzmir gibi ferah, İzmirli gibi şık: Ege PERLA
Aga Khan ödüllü, dünyaca ünlü Mimar Emre Arolat, İş GYO projesinin en önemli hedeflerinden birini, tasarımını, sosyal ayrışmaları ve sorunları yaratmayacağı bir yönelimle ele alıyor. Bu bağlamda oluşturulan çift kollu alışveriş alanını, bilindik merkezlerin kente kapalı kurgusunun tam tersine, hem Ankara yolu yönünden hem de körfez tarafından rahatça ulaşılabilen doğrusal, açık bir sistemle biçimlendiriyor.

Ege PERLA projesi konumu itibariyle dört karayolunun kesişme noktasında yer alıyor. Bu Bu doğrultuda İzban’a 300 metre, Metroya ise 800 metre uzaklıkta. Havaalanına araç ile 20 dakika, Urla’ya 40 dakika, Çeşme ve Alaçatı’ya ise sadece 1 saat mesafede.

Ege PERLA, standart üstü donatıları, her kattan deniz manzaralı geniş pencereli ve  balkonlu evleri, kat bahçeleri şeklinde düzenlenecek olan teraslarda yapılacak zengin peyzaj düzenlemesi, blok girişlerindeki lobi alanı, kapalı yüzme havuzu, 49 katlı kulenin en üst katında körfez manzarasının doyasıya gözler önünde sergilendiği Lounge alanı, 7/24 güvenliği, ve diğer sosyal olanaklarıyla ailelere dingin ve sakin bir yaşamın anahtarını veriyor. Aynı alan içinde yer alacak yarı açık alışveriş merkezinin marka çeşitliliği, yeşil alanlar, su öğeleri, çocuklara özel konseptler ve körfez manzaralı cafe-restoran alanları ile yaşamı zevke dönüştürecek. Mimar Emre Arolat’ın incelikle tasarladığı Ege PERLA, “Hayatı güzelleştiren ne varsa içinde” anlayışını temel alan bir şehircilik anlayışıyla yola çıkıyor.

Haberi Paylaş
  • Share 'İş GYO’dan İzmir’e Büyük Yatırım: Ege PERLA' on Email
  • Share 'İş GYO’dan İzmir’e Büyük Yatırım: Ege PERLA' on Twitter
  • Share 'İş GYO’dan İzmir’e Büyük Yatırım: Ege PERLA' on LinkedIn
  • Share 'İş GYO’dan İzmir’e Büyük Yatırım: Ege PERLA' on Facebook