Mortgage

Kredi Hizmetlerimiz

Başvuru Formu

Uzmanlarımız, başvurunuz ile ilgili olarak size en kısa sürede ulaşacaktır.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

MERAK ETTİKLERİNİZ

Mortgage nedir?

Mortgage; uzun vade, makul faiz oranı ve uygun ödeme koşulları ile alınan, bireysel ya da ticari mülk alımı için kullanılan kredi çeşididir.

Mortgage ile ev kredisi almamın en önemli faydası nedir?

Mortgage kredisi sayesinde, tapu ve söz konusu gayrimenkul ile ilgili çıkabilecek tüm sorunlara karşı önlem almış olursunuz. Teslim aldığınız veya alıyor olduğunuz mülk ile ilgili meydana gelebilecek bir sorun karşısında, mülkün üzerinde ipoteği bulunan finansör banka devreye girerek meydana gelebilecek usulsüzlük, yanlışlık ve eksiklikleri düzeltir.

Bankaların verdiği Konut Kredisi, Ev Kredisi ve Mortgage arasında ne fark var?

Bu farklı terimlerin hepsi aslında aynı anlama geliyor. Sunulan tüm konut kredileri, ev kredileri, Mortgage kredilendirme sistemini kullanıyor. Yani ev kredisi aldığınız her durumda kredinizi Mortgage ile almış oluyorsunuz. Mortgage’a ek olarak sunulan ürünler ‘Yeniden Yapılandırma – Refinansman’ ve ‘İpotekli Nakit Kredi’ olarak adlandırılır.

Mortgage broker’lığı Nedir?

Gelişmiş sektörler, aracı görevi gören broker’larla çalışır. Mortgage brokerları, konut finansmanı sağlayan kuruluşlar ve konut kredisine ihtiyacı olan tüketiciler arasında köprü görevi gören uzman kişilerdir.

Mortgage broker’ları finans ve kredi sektöründe ayrıntılı bilgiye sahiptir. Çoğunlukla üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olurlar. En önemli nitelikleri tecrübe ve iletişim gücüdür. Etik olmak, kendini devamlı olarak yetiştirmek ve en önemlisi müşteri çıkarlarını ve memnuniyetini ön planda tutmak, bu mesleği seçenlerin ilke edinmesi gereken özellikler arasında yer alır.

MMI Mortgage Group bir finansman şirketi midir?

MMI Mortgage Group bir finansman şirketi veya bir banka değildir. Tüm banka ve finansman kuruluşlarının sunduğu ürünlere hakim uzman kadrosu ile kredi ihtiyacı olan birey ve işletmelere fayda sağlamak için hizmet vermeyi amaçlamış uluslararası bir finansman danışmanlığı şirketidir.

MMI’dan sadece danışmanlık hizmeti mi alabiliyorum?

MMI  Group tarafından sunulan hizmet, bilgi paylaşımı anlamındaki danışmanlıktan çok daha ötededir. Kredi başvurusunda bulunduğunuzda gerekli tüm evrak işlemleri ve banka görüşmeleri, MMI yetkilisi kredi uzmanınız tarafından yürütülür. Size kredi seçenekleri sunulur ve bazı gerekli belgeleri temin etmeniz istenir. Bunun dışında işleyen tüm süreç ve bankalar ile pazarlıklar MMI’ın hizmetleri kapsamındadır. Size sadece kredinizi aldığınızda yapacaklarınızı planlamak kalır.

Kendi başıma Mortgage kredisi alamaz mıyım?

Alabilirsiniz. Bununla beraber, sizin ya da bankadaki Mortgage yetkilisinin başvuru sürecinde birtakım eksik ya da yanlış bilgileri kullanması kredinin reddedilmesine sebebiyet verebilir. Ayrıca bulunduğunuz her başvuruda kredi skorunuz düşer ve reddedilen her başvuru, yeni bir başvurunun kabul edilmesini zorlaştırır. Başka bir örnek, müşterinin kredi başvurusu yapılmış, onaylanmış olabilir ve her şey yolunda gözükebilir. Ancak müşteri zaman içerisinde kendisine sunulmuş olan ürünün gerçekte kendisine uygun olmayan veya çok maliyetli ve kendisini zarara sokan bir ürün olduğu gerçeğiyle karşılaşabilir.

Kredi skoru ya da kredi puanı nedir? Kara liste nedir, listeden nasıl çıkılır?

Kredi skoru özetle kişinin ödeme alışkanlığını tespit eden ve risk derecesini ölçen etkili bir sistemdir. Kredi Kartı, araç kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi, mortgage vb. periyodik ödemelerinizi ne kadar düzenli yaparsanız kredi skorunuz (kredibiliteniz) o kadar yüksek olur.

Bu ödemeleriniz üst üste 3 kereden fazla düzensiz şekilde yapılmışsa ilgili banka tarafından yasal takip süreci başlatılır. Eğer böyle bir durumu yaşamış ancak sonunda cezaları ile birlikte ödemenizi yapmışsanız, bunun ilgili banka tarafından KKB’ye bildirilmiş olması gerekir. Ancak bildirilmez ise, siciliniz, halk arasında tabir edilen ‘kara liste’ yani KKB nezdinde kredibilitesi bozuk olarak kayıtlarda gözükür. Bu uygunsuz durumu düzeltmek için, borç bakiyesinin ödendiğini gösteren dekont ile KKB’ye başvuru yapmanız gerekmektedir.

MMI aracılığı ile kredi almak bana ne yarar sağlar?

MMI Group olarak uzun yıllar edinmiş olduğumuz uluslararası tecrübemizi etkin ve farklı bir hizmet olarak sunmaktayız. Sizi yorucu kağıt işlemlerinden ve pazarlık derdinden kurtarıyor, işlemleri sizin için basit bir hale getiriyoruz. Kredi ihtiyacınız her ne olursa olsun, tüm işlemlerinizi sizin için takip ediyor ve sonuca ulaştırıyoruz. Size sadece imza atmak kalıyor. MMI  Group’tan hizmet alarak, hem zamandan hem de paradan tasarruf ediyorsunuz.

MMI ile çalışırsam, kredi almam garanti midir?

MMI, kredi alma sürecinizi çok kolaylaştırır ve farklı seçenekler sunarak kredi alma şansınızı büyük oranda arttırır. Bununla birlikte, kredi alabilirliği konusunda herkesin ölçütü yalnızca kendisidir. Yaşamınız boyunca kullandığınız tüm krediler, sahip olduğunuz varlıklar, düzenli ödeme alışkanlıklarınız ve daha birçok parametre sizin kredi alma şansınızı etkiler. Bu sebeple, kredi alma süreçlerinde ‘garanti’ ifadesini kullanmak etik anlamda doğru değildir.

Tanıdığım, uzun yıllardır çalıştığım banka şubeleri var, çok uygun koşullarda kredi alabileceğime inanıyorum. MMI ile çalışmama gerek var mı?

Daha önce çalışmış olduğunuz şubelerin size en iyi oranları sunacağına inanmak, sıkça düşülen bir hatadır. Bu şubeler size en iyi oranları sunabilir, ancak sadece o bankanın diğer şubeleri arasında en iyi oranları sunar. Farklı bankaların daha iyi opsiyonlar sunabileceğini ve işi bilen, piyasaya hakim kredi uzmanlarının her zaman daha iyi seçenekler yaratabileceğini unutmayın.

MMI ile çalışırsam, benimle doğrudan ilgilenen kimse olacak mı?

Başvuruyu yaptığınız andan kredinizi aldığınız ana kadar sizi yönlendiren, işlemleri yürüten, talep ederseniz imza sırasında da yanınızda bulunan size özel kredi uzmanınız hizmetinizde olacaktır.

Başvuru sürecinde bana düşen görevler neler?

Ödeme koşullarınızı doğru öngörmek, kredi uzmanınıza doğru bilgileri aktarmak ve istenilen belgeleri eksiksiz temin etmek.

Bütün bankalarla tek seferde görüşmemi nasıl sağlıyorsunuz?

Sizin ödeme koşullarınızı değerlendirdikten sonra bütün bankalarla bağlantıya geçiyoruz, pazarlık ediyoruz, masrafları düşürüyoruz ve size sadece en uygun koşulları sunuyoruz.

Masrafları nasıl düşürüyorsunuz?

Masraflar; dosya masrafı, sigorta masrafı gibi çeşitli kalemler içerir. Bu kalemleri şeffaf hale getirerek ihtiyacınız olmayan masraflardan kurtulmanızı sağlıyoruz. Ayrıca bankalardan sağladığımız farklı indirim opsiyonlarımızı kullanıyoruz.

Daha önce kredi almıştım ve hala ödüyorum, ama şimdiki faizler çok daha uygun, ne yapabilirim?

Refinansman adı verilen kredi modeli ile daha önce almış olduğunuz krediyi daha uygun koşullarla ödemeye devam etmenizi sağlayabiliriz.

Uzmanlarınızdan istediğim zaman destek alabilir miyim?

Uzmanlarımızdan başvuru öncesi bilgi, başvuru mesaisi boyunca her zaman, kredi alımı sonrasında da danışmanlık desteği alabilirsiniz.